Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi

107003
Zümrüt Mah. Kadir Has Cad. Fuar Alanı Kadir Has Kongre ve Spor Salonu Kocasinan Kayseri
Şirket Tanımı

Türk mimar ve mühendislerinin özgün bir proje olarak tasarladığı ve 2004 Yılında Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanan Kadir Has Kongre Merkezi ve Spor Salonu 23 Mayıs 2008’de hizmete açılmıştır. Bugüne kadar başta FIBA 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası olmak üzere Avrupa Basketbol ve Voleybol Şampiyonaları, Dünya Kick Box Şampiyonası gibi uluslararası ve ulusal birçok spor müsabakasına ve organizasyona ev sahipliği yapmış olan tesisimiz 7200 kişilik kapasitesiyle Türkiye’nin en büyük salonlarından birisidir.

Toplam 30.000 metrekare kapalı alan’dan oluşan salonun 464 adet taşıyıcı kolonu bulunmaktadır. Salonun dış cephesi için alüminyum kompozit panel ve transparan cam cephenin birlikte kullanıldığı bir kaplama seçilmiştir. Salonun aydınlatılması amacıyla 104 adet projektör kullanılmaktadır. En son teknoloji ile donatılmış her an kullanıma hazır olan seslendirme, iklimlendirme ve benzeri teknik donanıma sahip olan tesisimiz günümüzde mevcut spor tesisleri standartlarının her anlamda çok daha ilerisindedir.

Tesisimiz yalnızca bir spor merkez olmak dışında bünyesinde barındırdığı, sergi salonları ve kafelerle aynı zamanda bir sosyal yaşam ve kültür merkezidir. Tesisimiz bünyesinde 1 adet 300 kişilik, 1 adet 200 kişilik kongre salonu ve ayrıca bir adet 100 kişilik toplantı salonu bulunmaktadır. Basketbol, voleybol, hentbol gibi takım sporları dışında tekwando, aerobik, masa tenisi, güreş, squash gibi bireysel sporlarında yapılabileceği uygun donanım ve ekipmana sahip 10 adet salon mevcuttur. Yine büyük salon tribün bölümünde farklı içerikli organizasyonlara (konser, şirket genel kurulları v.b. ) uygun bir de sahne tesisimiz bünyesinde hizmet vermektedir. Tesisimizin çevresinde toplam 1000 araçlık otopark bulunmaktadır. Ayrıca tesisimiz Şehir Merkezine olan 5 ve Havaalanı’na olan 2 kilometrelik mesafesi ile de özellikle uluslararası organizasyonlara katılan konuklarımıza kolay ulaşım imkanı sunmaktadır.

Hizmet Tanımı

Spor Kulüpleri, Spor Sahaları ve Halı Sahalar, Fitness Merkezleri ve Spor Salonları

Hizmet Bölgeleri

Kayseri Geneline Hizmet Vermekteyiz.


Fitness Merkezleri ve Spor Salonları kategorisine ait olan ve Kayseri Kocasinan lokasyonunda yer alan Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi kaydını yeniden düzenlemek ister misiniz?