KÖFTECİ MEHMET USTA

108148
Köfteci Memo
Yıldırım Mah. Şehit Kamil Balkan Cad. 48/A Bayrampaşa 34045, İstanbul

 
Şirket Tanımı
 
1970 yılında eşi ve çocukları ile Şanlıurfa/Siverek’ten İstanbul’a gelen ve kimilerinin Köfteci Memo, kimilerinin de Köfteci Mehmet Usta olarak tanıdığı Mehmet Ünal, 48 yıl önce, çoğunlukla Boşnakların yaşadığı Yıldırım Mahallesi'nde seyyar arabasında köfte satmaya başlamış. Tam 20 sene köfteciliğe bu şekilde devam eden Mehmet Usta'nın köfteleri o kadar beğenilmiş ki, sonunda aynı cadde üzerinde 30 metrekarelik küçük bir dükkân açmak zorunda kalmış.

Ancak, müşteri sayısı her geçen gün artmaya devam edince, yine aynı cadde üzerinde daha büyük bir restoran açılmış. Mehmet Ünal, bu süreçte işleri çocuklarına devretmiş. 
 
Hizmet Tanımı

Mehmet Usta'nın en küçük oğlu Yılmaz Ünal, "Biz Siverek’liyiz ama Yıldırım Mahallesi’nde çoğunlukla Balkanlar’dan göç edenler yaşadığı için, bizim köftemiz Balkanlar’ın damak zevkine daha yakın. " diyor. 

Köfteci Mehmet Usta'nın yeri genişledikçe menüsü de zenginleşmiş. Sekiz yıl önce sulu yemek yapmaya karar vermişler ve sulu yemekte de yeni bir lezzet durağı olmayı başarmışlar. 400’den fazla yemek çeşidine sahip olmakla birlikte, Köfteci Mehmet Usta, özellikle Erzurum ve Erzincan yöresinden doğrudan üreticiden aldığı kuru fasulye ile bu konuda da İstanbul’un en iddialı mekânlarından biri haline gelmiş.

Restoranın başlangıçta Yıldırım Mahallesi ile sınırlı olan ünü her geçen gün artmakta ve artık İstanbul’un her yerinden müşterileriyle Bayrampaşa’nın önemli bir markası olmayı başarmış durumdalar.

 
Arama Terimleri: Adana Kebap, Urfa Kebap, Tavuk Şiş, Köfte, Yarım Ekmek Köfte
 
Hizmet Bölgeleri
İstanbul Geneline Hizmet Vermekteyiz.

Bayrampaşa Kebapçılar, Köfte ve Sulu Yemeklerimizle 20 Senedir Hizmetlerimize Devam Etmekteyiz.

Yıldırım Mah. Şehit Kamil Balkan Cad. 48/A Bayrampaşa 34045, İstanbul